News
Rockland partnerem IV Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka.
08 Aug

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rockland, czołowy polski brand specjalizujący się w produkcji sprzętu turystyczno - kempingowego, był jednym z partnerów IV edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka. Zwycięzcą zawodów została reprezentacja Rosji, która w finale pokonała Francję. Komplet na podium uzupełnili Polacy, którzy w meczu o III miejsce pokonali młodych Węgrów. Turniej odbył się w dniach 23 - 24.07 b..r. na stadionie warszawskiej Legii i zgromadził łącznie 26 drużyn z całego globu. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial. Swoim patronatem Mistrzostwa objęły UEFA, PZPN i Minister Sportu i Turystyki. Patronem medialnym turniejów były PAP i TVP Sport, która relacjonowała imprezę na swojej antenie.

Polska - jako gospodarz - wystawiła 2 drużyny: jedną z nich był Mistrz Polski Dzieci z Domów Dziecka 2016, drugą reprezentacja Polski wybrana z najlepszych zawodników VII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Decydujące rozstrzygnięcia turnieju zapadły w rzutach karnych, po wcześniejszych remisach 1:1 w meczu finałowym oraz w meczu o III miejsce. W finale, podczas konkursu karnych, Rosjanie pokonali Francuzów 4:3, natomiast w walce o brązowe medale Polacy pokonali Węgrów w stosunku 2:0.

Po finale Mistrzostw został rozegrany pokazowy mecz Polska vs Reszta Świata. Wzięli w nim udział najlepsi zawodnicy turnieju oraz byłe, piłkarskie gwiazdy, m.in: Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Jarosław Gilewicz, Jacek Krzynówek, Maciej Szczęsny, Radosław Majdan czy Frank Verlaat. Event zakończył się uroczystą Galą Finałową, w czasie której rozdane zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych drużyn i zawodników turnieju.

13692816_1144407715597923_3289307285170678011_o

Część nagród ufundował Rockland, który na potrzeby Organizatorów przekazał kilkadziesiąt produktów - plecaki Plume 25 i Rider 10 oraz saszetki Waist 1000.

57a9b880-dae1-4572-9ab1-611b54797314

1

Tegorocznym hasłem przewodnim mistrzostw było: „Wszyscy jesteście mistrzami świata!”. Podkreślają to słowa Marcin Lisiaka, rzecznika prasowego Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial: - „Dla nas dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej, ale się nie poddają, które w sporcie widzą inspirację do tego, aby zmieniać swoje życie - oni wszyscy są mistrzami świata.”

Oficjalna strona Stowarzyszenia wraz ze szczegółami IV edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka dostępna jest pod adresem http://nadziejanamundial.pl/.