Rockland
Rockland
Rockland
Aktualności
Rockland partnerem IV Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka.
08 sie

Rockland, czołowy polski brand specjalizujący się w produkcji sprzętu turystyczno - kempingowego, był jednym z partnerów IV edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka. Zwycięzcą zawodów została reprezentacja Rosji, która w finale pokonała Francję. Komplet na podium uzupełnili Polacy, którzy w meczu o III miejsce pokonali młodych Węgrów. Turniej odbył się w dniach 23 - 24.07 b..r. na stadionie warszawskiej Legii i zgromadził łącznie 26 drużyn z całego globu. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Nadzieja na Mundial. Swoim patronatem Mistrzostwa objęły UEFA, PZPN i Minister Sportu i Turystyki. Patronem medialnym turniejów były PAP i TVP Sport, która relacjonowała imprezę na swojej antenie.

Polska - jako gospodarz - wystawiła 2 drużyny: jedną z nich był Mistrz Polski Dzieci z Domów Dziecka 2016, drugą reprezentacja Polski wybrana z najlepszych zawodników VII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Decydujące rozstrzygnięcia turnieju zapadły w rzutach karnych, po wcześniejszych remisach 1:1 w meczu finałowym oraz w meczu o III miejsce. W finale, podczas konkursu karnych, Rosjanie pokonali Francuzów 4:3, natomiast w walce o brązowe medale Polacy pokonali Węgrów w stosunku 2:0.

Po finale Mistrzostw został rozegrany pokazowy mecz Polska vs Reszta Świata. Wzięli w nim udział najlepsi zawodnicy turnieju oraz byłe, piłkarskie gwiazdy, m.in: Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Jarosław Gilewicz, Jacek Krzynówek, Maciej Szczęsny, Radosław Majdan czy Frank Verlaat. Event zakończył się uroczystą Galą Finałową, w czasie której rozdane zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych drużyn i zawodników turnieju.

13692816_1144407715597923_3289307285170678011_o

Część nagród ufundował Rockland, który na potrzeby Organizatorów przekazał kilkadziesiąt produktów - plecaki Plume 25 i Rider 10 oraz saszetki Waist 1000.

57a9b880-dae1-4572-9ab1-611b54797314

1

Tegorocznym hasłem przewodnim mistrzostw było: „Wszyscy jesteście mistrzami świata!”. Podkreślają to słowa Marcin Lisiaka, rzecznika prasowego Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial: - „Dla nas dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej, ale się nie poddają, które w sporcie widzą inspirację do tego, aby zmieniać swoje życie - oni wszyscy są mistrzami świata.”

Oficjalna strona Stowarzyszenia wraz ze szczegółami IV edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka dostępna jest pod adresem http://nadziejanamundial.pl/.

 

Kategorie